Цинкування методом метализації

Ми пропонуємо цинкування методом електродугової металізації. В останні роки зросла потреба в цій послузі. Одна з головних переваг цинкування методом електродугової металлизації є можливість нанесення цинкового покриття на вироби, які є великими за своїми об'ємами без їх демонтажу. Обладнання для цинкування є мобільним, що дозволяє виїзд до замовника. Поверхні деталей, що підлягають металізації, очищають від забруднень піскостуменевим методом.

     Цинкування методом електродугової металлизації (ЕДМ) має широкі можливості в порівнянні з усіма відомими методами нанесення металопокриття. Із застосуванням ЕДМ можна відновлювати деталі машин широкої номенклатури в різних галузях промисловості і сільського господарства, забезпечувати довготривалий антикорозійний захист алюмінієм і цинком дифузійних агрегатів цукрових заводів, труб, резервуарів та інших металоконструкцій, отримувати покриття з псевдосплавів, наприклад, з алюмінію і сталі, міді і стали, бронзи і сталі, а також декоративні покриття кольоровими металами (міддю, бронзою, латунню, алюмінієм). Розпилення і транспортування розплавляється металу здійснюються зазвичай стисненим повітрям, хоча при напиленні корозійностійкої сталлю 308 і алюмінієвими сплавами використовують азот. При дуговому напиленні на постійному струмі процес протікає стабільно, забезпечуючи отримання шару покриття з дрібнозернистою структурою при високій продуктивності процесу. Тому в даний час для дугового напилення застосовують джерела постійного електричного струму зі стабілізатором напруги або джерела зі злегка зростаючої характеристикою.

     Дугова металізація має наступні переваги.
​Застосування потужних електрометаллізаціонних установок (електродугової Металізатор ЕМ-17, ЕМ-19) дозволяє значно підвищити продуктивність процесу і скоротити витрати часу. Наприклад, при силі струму 750 А можна напилювати сталеве покриття з продуктивністю 36 кг / год, а при силі струму 500 А - цинкове покриття з продуктивністю 1,2 кг / хв, що в кілька разів перевищує продуктивність газопламенного напилення. До числа недоліків дугового напилення відноситься небезпека перегріву і окислення напилюваного матеріалу при малих швидкостях подачі розпилюється дроту. Крім того, велика кількість теплоти, що виділяється при горінні дуги, призводить до значного вигоряння легуючих елементів, що входять до складу напилюваного матеріалу (наприклад, вміст вуглецю в матеріалі покриття знижується на 40-60%, а кремнію і марганцю - на 10-15%) . При нанесенні шару покриття на поверхню деталі її нагрівання до 50 - 70 ° С не викликає ніяких структурних змін в металі деталі. Його механічні властивості зберігаються, завдяки чому можна наносити шар покриття на будь-які матеріали: метал, пластмасу, дерево, гуму і т. п. Металізація забезпечує високу твердість напиляного шару, що сприяє збільшенню термінів служби відновлюваних деталей. Напилюють найрізноманітніші метали. Наприклад, для напилення може бути використаний біметалічний дріт з алюмінію і свинцю, що дозволяє не тільки замінювати дорогі олов'яні бабіти і бронзи, а й значно збільшити термін служби підшипників.

      Однак, застосовуючи металізацію, необхідно враховувати, що металізований шар, нанесений на поверхню деталі, не підвищує її міцності. Тому застосовувати металізацію для відновлення деталей з ослабленим перерізом не слід. При відновленні деталей, що знаходяться під дією динамічних навантажень, а також деталей, що працюють при терті без мастильних матеріалів, необхідно знати, що зчіплюваність напиляного шару з основним металом деталі недостатня. Отримання якісних покриттів можливо лише при строгому дотриманні режимів і ретельну підготовку поверхонь деталей, що піддаються металізації.

      При підготовці поверхні деталей до металізації окремі операції виконують в такій послідовності:

очищають деталі від забруднень, плівок, оксидів, жирових плям, вологи і продуктів корозії;

виконують попередню обробку різанням поверхні для надання їй правильної геометричної форми;

отримують на поверхнях деталей шорсткість, необхідну для утримання нанесеного шару металу;

забезпечують захист суміжних поверхонь деталей, що не підлягають металізації.

Інші послуги