Піскоструменева очистка металу

Компанія “Гравіт Україна” пропонує  увесь комплекс послуг із піскоструйної очистки металевих конструкцій.

Піскоструйна, або як правильно – піскоструменева очистка  - що це таке?

На кожній поверхні під впливом навколишнього середовища відбуваються  процеси, які пошкоджують її структуру, зовнішній вигляд та знижують експлуатаційні характеристики. Таких ж змін від оточення зазнає метал і різноманітні металеві конструкції, відновити які можна методом піскоструменевої очистки.

Піскоструменева обробка металу - це спосіб очистки металевих поверхонь абразивним потоком, який з великою швидкістю направляється та вдаряється в метал і виконує роль шліфувального засобу. Такий процес має подвійну функцію: очищає поверхню і надає їй шорсткості. Залежно від типу абразиву, що використовується, поверхня обробляється та набуває шорсткості у вигляді певної текстури, яка у подальшому стає бездоганною основою для зчеплення із захисним покриттям.

У процесі піскоструйних робіт використовуються різні типи абразиву, найбільш поширеним серед яких є пісок. Для обробки металу додають зерна величиною від 1 - 1,5 мм до 2 - 2,5 мм залежно від товщини матеріалу.

Проведення піскоструменевої  металообробки є необхідним у таких випадках:

  1. Підготовка металевих поверхонь до нанесення на них різноманітних захисних покриттів.
  2. Видалення корозії, особливо у місцях з'єднання окремих металоконструкцій, де очистка ручним чи механічним способом є неефективною.
  3. Зняття шару старих лакофарбових покриттів, у тому числі графіті.
  4. Очистка від бітумних матеріалів, видалення гідроізоляції.
  5. Необхідність отримання визначеної чистоти поверхні чи рельєфу окремих елементів з дизайнерською метою.
Завдяки використанню спеціального устаткування, яке складається з компресора, розпилювача та абразивної суміші необхідної фракції з визначеним розміром та твердістю часток, можна досягнути різного степеню піскоструменевої очистки металоконструкцій.

Виділяють 4 ступені піскоструйної обробки металу:

  1. Глибоко - залишки корозії не виявляються навіть при шестикратному збільшенні поверхні.
  2. Будь - які неметалеві шари, окалина, залишки корозії не проглядаються неозброєним оком.
  3. Залишки окалини чи інших відкладень можна побачити неозброєним оком, але вони займають не більше 5% від усієї поверхні.
  4. Окалина та корозія повністю вилучені з поверхні металоконструкції.

Вибір степеню піскоструменевої очистки металевих поверхонь необхідно визначати заздалегідь, зважаючи на те покриття, яке було нанесено на металеву поверхню: антикорозійне, емалеве, цинкове, грунтувальна фарба тощо.
Сьогодні піскоструй металу є одним з найбільш ефективних і продуктивних способів обробітку поверхонь з метою їх подальшого захисту та відновлення. Його вважають економічно вигідним методом, адже при помірних фінансових витратах поверхня повертається до вихідного стану та не потребує цілковитої чи часткової заміни.


Компанія “Гравіт Україна” пропонує увесь комплекс послуг із піскоструйної обробки металу. Наші спеціалісти якісно і кваліфіковано на сучасному високотехнологічному обладнанні проведуть очистку металу будь - якої складності та здійснять подальшу антикорозійну обробку поверхонь з метою закріплення отриманого результату і покращення експлуатаційних характеристик металу.

Інші послуги